Hakkımızda

Hakkımızda

İstanbul Bağcılar’cla bulunan Özel Karbeyaz Anaokulu ‘nun eğitimdeki amacı çocukların bilgi ve beceri kazanarak doğaya, insanlara, çevreye saygılı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak. Okul Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak eğitim vermektedir. 3-6 yaş grubuna eğitim veren Özel Karbeyaz Anaokulu sınıf mevcutları 15 kişidir.Okul tam gün eğitim vermektedir ve saatleri 09:00-17:00 ‘dir . Okulda bedensel ihtiyaçların giderilebilmesi adına uyku odası, yemekhane, bahçe ve oyun alanı mevuttur. Okula geliş ve gidişlerin emniyetli bir şekilde sağlanabilmesi için okulun bir adet servis hizmeti de mevcuttur. Okulda rehberlik ve yaz okulu vardır. İngilizce yabancı dil eğitimi olarak tercih edilmiştir. Drama ve görsel sanatlar sanat etkinlikleri olarak sağlanmakta olup, satranç, gezi, değerler ve müzik kulüpleri mevcuttur. Drama dersleri ile çocukların yaratıcılıkları gelişmekte ve kendilerini ifade edebilir hale gelmektedirler. Görsel sanatlar ve sanat etkinlikleri ise çocukların sanatsal yönden gelişmelerini desteklemektedir. Satranç dersleri çocukların çok yönlü düşünmesini sağlamaktadır.

Okulun bir düşünmesini sağlamaktadır. Okulun bir adet gösteri salonu mevuttur. Gösteri salonunda yerler komple parke kaplıdır. Okul yemekhanesi son derece geniş bir alan olarak tercih edilmiş. Oyun alanının da yemekhane gibi geniş olması bakımından çocukların rahat hareket etmelerine olanak tanınmış. Okul bahçesinde ve oyun alanında tüm park ve bahçe oyun araç ve gereçler’ bulunmaktadır. Okulun yaz okulu etkinliklerinde yüzme, binicilik, kitap okuma, etüt, davranış dersleri, satranç eğitimi, akıl oyunları, spor, sosyal ve kültürel geziler bulunmaktadır. Yaz okulu etkinlikleri 3-9 yaş eğitim için geçerlidir. Yaz okulu etkinlileri 20 Haziran ile 31 Ağustos tarihleri arasındadır. Çocuklarla birlikte kesme ve yapıştırma etkinlikleri de mevcuttur. Okulda her gün farklı bir faaliyete yer verilerek çocukların ince motor becerilerinin gelişmesine destek olunmaktadır. Çocuklarla birlikte mutfak etkinliklerine de yer verilmektedir. Sınıf içinde yapılan faaliyetlerin geneli ince motor becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar olup çocukların el, göz ve vücut koordinasyonu sağlamak üzere düzenlenmiştir.

Okul bahçesinde ve oyun alanında tüm park ve bahçe oyun araç ve gereçleri bulunmaktadır. Okulun yaz okulu etkinliklerinde yüzme, binicilik, kitap okuma, etüt, davranış dersleri, satranç eğitimi, akıl oyunları, spor, sosyal ve kültürel geziler bulunmaktadır. Yaz okulu etkinlikleri 3-9 yaş eğitim için geçerlidir. Yaz okulu etkinlileri 20 Haziran ile 31 Ağustos tarihleri arasındadır. Çocuklarla birlikte kesme ve yapıştırma etkinlikleri de mevcuttur. Okulda her gün farklı bir faaliyete yer verilerek çocukların ince motor becerilerinin gelişmesine destek olunmaktadır. Çocuklarla birlikte mutfak etkinliklerine de yer verilmektedir. Sınıf içinde yapılan faaliyetlerin geneli ince motor becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar olup çocukların el, göz ve vücut koordinasyonu sağlamak üzere düzenlenmiştir. Branş dersleri arasında verilen satranç dersi ile çocukların zekâ gelişimine destek olunurken beyinlerinin verilenleri daha çabuk kavraması sağlanmaktadır. Değerler eğitimi ile çocukların manevi değerlere önem vermesi ve davranmışlarının kurallı olmasına çalışılmaktadır. Gezi kulübü ile değişik alanlara geziler düzenlenmekte ve çocuklarla birlikte doğa yürüyüşlerine çıkılmaktadır.